Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticoco saņem Zaļās izcilības balvuAtzīmējot Pasaules vides dienu Latvijā, 5. jūnijā, svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests (VVD) sveica desmit “Zaļā izcilība” balvas laureātus no visas Latvijas. Šo uzņēmumu vidū bija arī Balticovo. Uzņēmums augsto balvu un atzinību saņēma no vides ekspertiem nominācijā “Zaļā izcilības balva lauksaimniecībā” par jaunāko tehnoloģiju ieviešanu vides piesārņojuma mazināšanai.

Balva tika piešķirta Balticovo AS par spēju visaugstākajā līmenī izpildīt vides prasības un iniciatīvu ietekmes uz vidi mazināšanā. Latvijas Valsts vides dienesta ģenerāldirektors Andris Ķēniņš atzinīgi novērtēja AS Balticovo centienus ilgtspējīgā un videi draudzīgā saimniekošanā, norādot: "Balticovo AS ar savu aprites ekonomikas domāšanu parāda, ka uzņēmējdarbību var ļoti labi saskaņot ar vides mērķiem. Mēs redzam. un jūtam, ka Balticovo AS pieeja vides un klimata jautājumiem ir daudz progresīvāka nekā daudziem citiem uzņēmumiem Latvijā. Tāpēc mēs pateicamies viņiem par to, ko viņi dara, kā viņi to dara un kā viņi rāda piemēru visiem Latvija."

Balticovo AS vienmēr ir ieguldījusi resursus jēgpilnā aprites ekonomikas attīstībā un ilgtspējīgā lauksaimniecībā. Ir patiess gandarījums, ka Valsts vides dienests ir atzinis Balticovo videi draudzīgos risinājumus:

🔹Modernas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

🔹Pārdomāta pieejamo resursu izmantošana – vistu kūtsmēsli tiek pārstrādāti biogāzē un izmantoti elektroenerģijas ražošanai

🔹Kūtsmēslu pārstrādes laikā tiek ražots tīrs metāns, kas tiek piegādāts gāzes tīklam patērētāju lietošanai

🔹Uzņēmums ir izveidojis saules paneļu parku ar kopējo jaudu 2,3 MW

🔹Nesen darbu sākusi biogāzes attīrīšanas iekārta Bovogas.